top of page

 "Dbałość o szczegół i precyzja nie pozbawione swobody

i spontanicznej kreatywności, to idea działania pracowni.
Architekturę i muzykę łączy wspólny mianownik tworzenia pełnego zaangażowania i pasji, czyniący każde przedsięwzięcie działaniem dążącym do perfekcji."

mgr inż. Szymon Caban

architekt, kontrabasista

Certyfikowany Mistrz budownictwa pasywnego i energooszczędnego PHI Darmstadt

fot. Witold Spisz

O mnie

  Absolwent Politechniki Wrocławskiej na wydziale Architektury o specjalności Ochrona Zabytków, projekt dyplomowy Forum Muzyki Almere, Holandia, z autorskim opracowaniem wizualizacji muzyki i salą koncertową z centralnym układem sceny.

  Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Zbigniewa Czwojdy w klasie Adama Skrzypka i Macieja Garbowskiego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie Tomasza Borskiego.

 

  Związany od lat z wrocławskim środowiskiem jazzowym, uczestnik takich festiwali jak Przegląd Piosenki Aktorskiej, Podwodny Wrocław, Kalejdosklop Kultur, Międzynarodowy Festiwal Jerzego Grotowskiego Świat Miejscem Prawdy, Noc Muzeów Wrocław, Fama, Świdnickie Noce Jazzowe, Wrocławskie Dni Dialogu Międzyreligijnego, Tarnów Jazz Contest, Hanza Jazz Festiwal Koszalin.  Grał i koncertował w "Mateusz Puławski Quartet",  "Ansambl Peregrinus", "Piotr Bargieła Quartet" i innych  jazzowych formacjach. Podążając za muzyczną pasją uczestniczył w warsztatach jazzowych, m.in. z wybitnymi kontrabasistami - Jackiem Niedzielą-Meirą, Ronem Carterem, Garry Peacockiem. Aktualnie zaangażowany w zespół składający się z Wrocławskich muzyków jazzowych, absolwentów i studentów Wrocławkiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu: saksofonistą Mariuszem Kuśnierzem i perkusistą Kamilem Wrzosem.

Należy do Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Wrocław, Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, uzyskał Tytuł Mistrza Budownictwa energooszczędnego i pasywnego Instytutu Domów Pasywnych PHI Darmstadt z wpisem na międzynarodową listę specjalistów.

 

  Uczestniczył w Polsko - Egipskiej Misji Archeologiczno-Konserwatorskiej w Deir El-Bahari na świątyni Totmesa III w 2012 r., a także w pracach odkrywkowych na Zamku na Ostrowiu Tumskim we Wrocławiu oraz na Zamku Piastowskim w Namysłowie, gdzie zdobywał doświadczenie w sporządzaniu rysunkowej dokumentacji architektonicznej.

 

  Projektowe praktyki odbywał w trakcie studiów w 5D Pracowna Projektowa Przemysław Wojsznis (projekty wykonawcze domów jednorodzinnych, parkingi, koncepcje), następnie w BAPS Piotr Szarejko wpółpracując m. in. przy ostatecznym projekcie Buisnes Centre Save The World (budynek mieszczący klub jazzowy Vertigo), następnie w NARTEKSPOL Sp. z o.o. Janusz Bułat m. in. przy projektach związanych z zabytkami - rewitalizacje, adaptacje, rozbudowy, konserwacje oraz inwentaryzacje.

Od września 2012 roku prowadzi własną działalność gospodarczą pod szyldem Pracownia Projektowa CB STUDIO.

 

Szczęśliwy mąż,  ojciec dwóch wspaniałych synów. Ideowiec wrażliwy na piękno, perfekcjonista, niepokorny marzyciel.

bottom of page